Home Mobile version of this website
Berkeley and District Skittles Leagueteaching2fishround the bendlily and violet vintage
Headquarters: Sharpness Dockers Sports & Welfare Association, The Docks, Sharpness, Gloucestershire, GL13 9UN
Founded
1957
The League covers an area in south Gloucestershire midway between Bristol and Gloucester
You are here : Home | Cups » All-in Cup


Bob Green Memorial Trophy (All-in Cup)


Results Secretary:
Lloyd Pennington Send email to Lloyd Pennington
34 Lynch Road, Berkeley, Gloucestershire, GL13 9TA
01453 511045 | 07746 979695

Final
To be played on: Thursday 11th May
Home   down arrow    
Warriors (3)
  D Smith 74
453 v 437 Wurzels (2)
  R Sims 62

Semi Finals
To be played on: Wednesday 3rd May
Home   down arrow    
Warriors (3)
  L Butler 68
431 v 411 Not a Clue (4)
  B King 59
Wurzels (2)
  R Sims 68
436 v 422 Fusiliers (P)
  T Thorne 59
Quarter Finals
To be played by: Sunday 23rd April
Home   down arrow    
Fusiliers (P)
  C Thorne 69
413 v 394 Village Idiots (P)
  B Dorrington 61
TMFASN (2)
  D Page 62
405 v 476 Warriors (3)
  K Hinder 68
Not a Clue (4)
  C Barnes 63
420 v 383 Wannabees (2)
  J Dolbear 54
Loungers (1)
  M Davis 61
397 v 415 Wurzels (2)
  M Gabb 59

3rd round
To be played by: Sunday 19th February
Home   down arrow    
Sharpness Playmates (6)
  J Cooke 57
402 v 472 Village Idiots (P)
  K Bell 68
Windbound Exiles (1)
  M Pearce 53
384 v 427 Loungers (1)
  A Jane,G Langdon 59
Warriors (3)
  B Burleigh 65
445 v 407 Duty Free (5)
  M Udall 66
Not a Clue (4)
  3 players 59
403 v 397 Tipsy Moonshiners (3)
  K Voyce,K Nutland 54
Dropouts (2)
  M Allen 52
347 v 387 Wurzels (2)
  B Langdown 52
TMFASN (2)
  S Northover 66
460 v 448 Dirty Turkeys (3)
  V Smith 61
Persuaders (P)
  P Clutterbuck 68
463 v 469 Wannabees (2)
  S Ballard 64
Morse Codes (1)
  C Elliott 55
378 v 397 Fusiliers (P)
  T Thorne 57
2nd round
To be played by: Sunday 8th January
Home   down arrow    
Tipsy Moonshiners (3)
  M Crewe 65
380 v 328 Rogues (5)
  S Button 65
Bridgetown (P)
  G Willcox 55
398 v 412 Morse Codes (1)
  A Elliott 56
Quality Factors (3)
  J Barker,L Beresford 55
362 v 396 Persuaders (P)
  P Clutterbuck 53
Dirty Turkeys (3)
  N Baker 66
407 v 374 Bangers (4)
  J Ball 51
Oddbods (4)
  S Chester,R Atkinson 54
378 v 408 Fusiliers (P)
  T Thorne 59
TMFASN (2)
  J Paish 70
453 v 429 Boars Head (1)
  D Higgins 67
Allsorts (3)   v   Duty Free (5)
Lynch Pins (1)
  A Grieve 54
400 v 439 Village Idiots (P)
  B Dorrington 60
Misfits (2)   v   Windbound Exiles (1)
Lobitanhope (6)
  W Cruse 58
374 v 383 Sharpness Playmates (6)
  S Waite 58
Birdies (2)
  P Twynam 62
436 v 445 Wannabees (2)
  A Ballard 64
Jack High (1)
  R Mellerup 62
405 v 406 Warriors (3)
  D Smith 61
Chaos (5)
  N Mears 55
351 v 403 Loungers (1)
  M Davis 58
Not a Clue (4)
  A King 66
449 v 440 Wanderers (1)
  K Driver 62
Wurzels (2)
  J Merrick 73
450 v 442 Artists (P)
  N Smart,G Moulder 60
Dropouts (2)
  K Sheldon 56
378 v 377 Rebels (P)
  M Harris,K O'Connor 50

2nd round preliminary
To be played by: Sunday 20th November
Home   down arrow    
Hopefuls (5)
  G Stook 61
403 v 459 Artists (P)
  P Booth 70
Tadgers (P)
  P Lavis 61
420 v 423 Morse Codes (1)
  C Beacham,B Morse 56
TMFASN (2)
  S Northover 68
471 v 448 Elites (4)
  R Fry 76
Boars Head (1)
  J Regan 75
459 v 439 Cam A (3)
  D McClung 59